DROGMED AVCILARDA MEDİKAL - LENF ÖDEM KOLLUĞU - 16.4.2021 03:38:31
Anasayfa Hakkımızda Ürünler Referanslar İletişim
Menü Kategori
TEKERLEKLİ SANDALYELER
TANSİYON ALETLERİ,TIBBİ CİHAZ ve ATEŞ ÖLÇER
METAL ORTOPEDİ YÜRÜMEYE YARDIMCI ÜRÜNLER
SOLUNUM CİHAZLAR& OKSİJEN DESTEK ÜRÜNLERİ
HASTA BEZLERİ ve YATAK KORUYUCULAR
HAZIR ORTEZ VE ORTOPEDİ ÜRÜNLERİ
VARİS ÇORAPLARI İTHAL&YERLİ
HASTA TEDAVİ & BAKIM ÜRÜNLERİ
E-mail List
Adı Soyadı :  
E-mail :  
      
Menüler
Galeri
Gizlilik Politikası
Kullanım Koşulları
LENF ÖDEM KOLLUĞU
LENF ÖDEM KOLLUĞU

Özellikler

Varimed® Lenfödem Kolluğu, Alman “RAL-GZ 387/2 Medical Compression Armsleeves” standardına uygun olarak tasarlanmıştır. Bilekten omuza ve parmaktan omuza olmak üzere iki tipte üretilen kolluklar geniş bir ölçüm aralığını kapsayacak ölçü sistemine sahiptir. Kullanılan mükemmel elastikiyete sahip çift kaplamalı iplikler sayesinde kolluğun esnekliğini yitirmeden uzun ömürlü kullanımı sağlanmakta ve kolluğun kolu tam olarak sarması ile kolayca giyilip çıkarılabilmesi mümkün kılınmaktadır. Üretimde tamamen Öko-Tex 100 sertifikalı malzemeler kullanılarak kolluğun giyilmesi sırasında ciltte oluşabilecek alerjik etkiler minimum düzeye indirilmiştir. Varimed® Lenfödem Kolluklarının sınıflandırılması, kolluğun el bileğine uyguladığı basınca göre tanımlanır. Varimed®Lenfödem Kolluğunda basınç, el bileğinde maksimumdur ve bu basınç bilekten omuza doğru dereceli olarak azalan bir basınç profili çizer ve fiziksel lenf akışını sağlar.

Kullanım Alanları

  • Doğumsal ve edinsel lenfödem tedavisinde,
  • Kanserli göğüs ve onunla ilişkili lenf nodlarının çıkarılması sonrası şişmeye eğilimli hale gelebilen kollar için,
  • Üst ekstremitelerin cerrahi veya travma sonrası ödemi,
  • Yanık ve yaralanma gibi kazai travmalar,

Kontrendikasyonlar

  • Belirginleşen veya azalmayan lenfödem,
  • Üst ekstremitelerin enfeksiyonları,
  • İnflamasyon,
  • Uzuvlarda duyarlılığın bozulması,
  • Ciltte tahriş.

Lenfödem Hastalıklarında Kompresyon Tedavisi

Lenfödem, lenfin kana normal drenajını engellemesine bağlı şişkinliktir. Lenfödem nadiren doğumda görülür. Daha sık olarak doğumsal ve edinsel nedenlerle yaşamın ilerleyen dönemlerinde ortaya çıkar.

Doğumsal lenfödem tüm lenfatik damarların lenf sıvısını toplayamayacak kadar az olmasından meydana gelir. Sorun, hemen her zaman bacakları nadiren kolları etkiler. Doğumsal lenfödemin kadınlarda erkeklere göre görülme olasılığı daha fazladır.

Edinsel lenfödem doğumsal lenfödeme göre daha yaygındır. Tipik olarak önemli cerrahi ameliyatlardan sonra özellikle lenf nodları ve lenfatik damarların çıkarıldığı veya radyoterapiyle tahriş olan kanser ameliyatları sonrası ortaya çıkar. Örneğin, kanserli göğüsün çıkarılması ve ilişkili lenf nodlarının çıkarılması sonrası kol şişmeye eğilimli hale gelir. Tekrarlayan lenf damarı iltihabına bağlı harabiyet lenfödeme neden olabilir fakat bu durum bir Tropikal parazit olan Filarya enfeksiyonu haricinde pek yaygın değildir.

Edinsel lenfödemde, cilt sağlıklı görünür ama kabarık ve şişkindir. Nadir örneklerde, şiş ekstremite aşırı büyür, cilt çok kalın ve rijit durum alır ve fillerin derilerine benzer (elefantiyaz).

Lenfödemin kesin çaresi yoktur. Hafif lenfödemi olan insanlar, medikal basınçlı kolluklar ve çoraplar giyerek şişkinliği azaltabilirler.

Basınç tedavisi, kolda, ayakta, bacakta ya da herhangi başka bir uzuvda oluşan lenfödem tedavisinin önemli bir parçasıdır. Lenfödemkolluklar koldaki doku tabakalarının basıncını artırır, bölgesel lenf nodlarından lenfatik drenajı artırır. Böylelikle kolların tekrar şişmesini engeller ve uygulanan tedaviyi stabilize eder.

Tablolar

mamül kodları ve tanımları


words google rss
DROGMED © 2011 Tüm Hakları Saklıdır.
Ziyaretçi : 2855672
TTR Bilişim